Dział: PRASA

Dodano: Marzec 19, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Tygodnik Podhalański" Gazetą Roku 2020 w konkursie SGL

"Tygodnik Podhalański" był już Gazetą Roku w latach 2010, 2012 i 2016.

"Tygodnik Podhalański" zdobył tytuł Gazety Roku 2020 w konkursie mediów lokalnych SGL Local Press.

Tytuł Gazety Roku w konkursie SGL Local Press zdobywa redakcja, której dziennikarze otrzymują w danym roku najwięcej nominacji i nagród w poszczególnych kategoriach.

W tegorocznej edycji dziennikarz "Tygodnika Podhalańskiego" Rafał Gratkowski został nagrodzony w kategorii Krótka forma (za tekst "Haracz za tonaż"), był też nominowany za reportaż prasowy. Z kolei Beatę Zalot z "TP" nominowano w kategoriach Śledcze i interwencyjne oraz Wywiad, a Bartłomieja Jureckiego i Macieja Jonka za zdjęcia. W kategorii Wideo aż cztery nominacje zdobyły materiały serwisu tytułu 24tp.pl (dwie Jarosław Jastrzębski, po jednej Bartłomiej Jurecki i Beata Denis-Jastrzębska). Serwis 24tp.pl był też nominowany w kategorii Portale.

W kategorii Publicystyka uhonorowano Józefa Twardowskiego za tekst "Polska elektromobilność zaczęła się w Mielcu" ("Korso Tygodnik Regionalny"). Za reportaż prasowy nagrodę zdobyła Hanna Andrysiak za "My jesteśmy tu zapomniani, to jest koniec świata" ("Gazeta Radomszczańska"). W kategorii Specjalistyczne nagrodzono Małgorzatę Potoczak-Pełczyńską za tekst "Artyści w pandemii" ("Nowiny Jeleniogórskie"). Janusz Kucharski zdobył laur w kategorii Śledcze i interwencyjne za cykl "11 dzieci z Wierzbicy" ("Gazeta Radomszczańska"). Za najlepszy wywiad uznano "Opamiętamy się albo pozabijamy – nie ma trzeciej drogi" Małgorzaty Potoczak-Pełczyńskiej ("Nowiny Jeleniogórskie"). W kategorii Foto nagrodę zdobył Dominik Gajda za fotoreportaż "Życie podczas pandemii koronawirusa" ("Nowe Info"), a w kategorii Wideo - Daniel Długosz za "Latający mikrofon NOWej – wędrujące tablice" (Nowagazeta.pl). Najlepszym portalem został Przelom.pl, a akcją – Kryzysowy konkurs fotografii domowej "Za oknem 2020" ("Nowiny Jeleniogórskie").

Jury konkursu pracowało w składzie: Marcin Kowalczyk, Andrzej Poczobut, Andrzej Grygiel, Grzegorz Kopacz, Marzanna Zielińska, Renata Gluza (przewodnicząca), Elżbieta Turlej, Beata Biel.

Organizatorem jest Stowarzyszenie Gazet Lokalnych. Konkurs odbywa się od 2008 roku. "Tygodnik Podhalański" był już Gazetą Roku w latach 2010, 2012 i 2016.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(JSX, 19.03.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.