Dział: PRASA

Dodano: Marzec 16, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Naczelny "Bilda" ustąpił z funkcji do czasu oczyszczenia z zarzutów

Julian Reichelt oddał się do dyspozycji wydawnictwa (fot. Bild.de)

Julian Reichelt tymczasowo ustąpił z funkcji redaktora naczelnego dziennika "Bild" do czasu wyjaśnienia ciążących na nim zarzutów. Postępowanie prowadzi wydawnictwo Axel Springer.

W ubiegłym tygodniu kilka kobiet pracujących w wydawnictwie oskarżyło Reichelta o nadużywanie władzy, stosowanie przymusu i zastraszanie. Naczelnemu "Bilda" niczego nie udowodniono, ale sam zawnioskował o tymczasowe ustąpienie z funkcji. Jeżeli zarzuty się nie potwierdzą, Reichelt wróci na stanowisko. Axel Springer o wyjaśnienie sprawy poprosił także ekspertów zewnętrznych. 

Na razie kierowanie redakcją przejmie Alexandra Wuerzbach, naczelna niedzielnego wydania. Reichelt, wcześniej szef wersji cyfrowej "Bilda", przejął redakcję w 2018 roku.

(MAC, 16.03.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.