Dział: PRASA

Dodano: Marzec 09, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radosław Korzycki rozstaje się z "Dziennikiem Gazetą Prawną"

Radosław Korzycki dla "DGP" obsługiwał trzy kampanie wyborcze w USA (fot. archiwum prywatne)

Radosław Korzycki, który dla "Dziennika Gazety Prawnej" (Infor Biznes) relacjonował wydarzenia w USA, opuszcza tytuł. Gazeta nie ma stałych korespondentów w tym kraju.

Jak napisał Korzycki na Facebooku, z "DGP" związany był od jego narodzin w 2009 roku, potem opuścił tytuł, po powrocie obsługiwał dla "DGP" trzy ostatnie kampanie wyborcze w Stanach Zjednoczonych. W rozmowie z "Press" nie chciał komentować decyzji o odejściu, potwierdził tylko, że podjął ją sam.

"DGP" nie ma obecnie stałych korespondentów w USA. - Na razie mamy dziennikarzy, którzy o USA piszą. Co do korespondenta, raczej go nie będzie, natomiast nie wykluczamy wyjazdów dziennikarzy do USA w przypadku ważnych wydarzeń, tak jak ostatnio Radek obserwował dla nas wybory w USA – mówi "Press" Krzysztof Jedlak, redaktor naczelny tytułu.

Korzycki dołączył do zespołu "DGP" w styczniu 2019 roku, ale z tytułem współpracował już wcześniej. W 2016 roku obsługiwał dla gazety wybory w USA. W przeszłości związany był m.in. z "Tygodnikiem Powszechnym" i "Polityką".

(JSX, 09.03.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.