Dział: INTERNET

Dodano: Marzec 08, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polsatnews.pl i Wydarzenia Interii łączą redakcje, newsroom w Krakowie do likwidacji

Jeden wspólny newsroom w Warszawie dla Polsatnews.pl i Wydarzeń Interii oznacza że nie będzie newsroomu w Krakowie (screen Polsatnews.pl)

W ramach integracji Interii z Grupą Polsat powstaje w Warszawie wspólny newsroom dla Polsatnews.pl i Wydarzeń Interii. Pracownicy redakcji w Krakowie muszą szybko zdecydować, czy chcą się przeprowadzić do stolicy.

Jeden wspólny newsroom w Warszawie dla Polsatnews.pl i Wydarzeń Interii oznacza, że nie będzie oddzielnego newsroomu w Krakowie. Interia informuje, że część osób będzie miała możliwość pracy zdalnej z Krakowa, ale część będzie musiała przenieść się do stolicy.

– Zakładamy, że w najbliższych dniach czy tygodniach sprawnie przeprowadzimy ten proces – mówi Katarzyna Łuczak, PR menedżerka Grupy Interia. Ewentualna przeprowadzka do newsroomu w Warszawie dotyczy kilkunastu osób pracujących dotychczas w redakcji Wydarzeń Interii. Władze portalu zapewniają, że nie ma planów relokacji reszty redakcji Interii.

– Spodziewaliśmy się, że szefom z Warszawy nie będzie się chciało przyjeżdżać stale do Krakowa, ale mówili nam, że na razie nie ma planów przeniesienia redakcji do Warszawy. O decyzji połączenia newsroomów dowiedzieliśmy się w piątek rano. Przez weekend mamy podjąć bardzo ważną decyzję, co chcemy dalej robić – mówił nam w piątek anonimowo jeden z pracowników Interii. Dostali oni trzy możliwości do wyboru – przeprowadzkę do Warszawy, przeniesienie do innego działu w Krakowie albo wypowiedzenie umowy o pracę. Przenosiny są planowane na połowę kwietnia.

Inny pracownik Interii w piątek powiedział nam: – Po weekendzie dowiemy się, na jakich warunkach mielibyśmy pracować w Warszawie. Jest też opcja pisania z Krakowa, ale wiadomo, że nie dla wszystkich.

Piotr Witwicki, redaktor naczelny portalu, stwierdza: – Naszym celem jest zajęcie pozycji lidera, jeśli chodzi o informacje w polskim internecie. Połączone redakcje Polsatnews.pl i Wydarzeń Interii stworzą najlepszy zespół dziennikarzy wśród portali informacyjnych w Polsce.

Jak wynika z danych Mediapanelu, w styczniu stronę główną Interii odwiedziło 5,34 mln użytkowników.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(BAE, PTD, 08.03.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.