Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Marzec 05, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

ByteDance tworzy aplikację na wzór Clubhouse

Do Clubhouse można się dostać wyłącznie z zaproszeniem (fot. William Krause/ Unsplash)

Właściciel TikToka, koncern ByteDance, pracuje nad odpowiednikiem aplikacji do komunikacji głosowej Clubhouse, zablokowanej w Chinach na początku lutego.

Clubhouse błyskawicznie stał się popularny w tym kraju, ale władze podjęły decyzję o zablokowaniu serwisu. Powodem był fakt, że użytkownicy aplikacji prowadzili dyskusje na tematy polityczne.

Prace nad opracowaniem aplikacji na wzór Clubhouse rozpoczęły też inne chińskie firmy. Xiaomi Corp podjęła próby przeprojektowania istniejącej od ponad dekady aplikacji Mi Talk.

Clubhouse to aplikacja społecznościowa służąca do czatu audio. Korzystać z niej można wyłącznie dzięki zaproszeniu. Uruchomiona została w 2020 roku przez programistów Aplha Exploration Co. W styczniu jej wartość została wyceniona na ok. 1 mld dol. Aplikacja dostępna jest tylko na urządzenia z systemem iOS. Idea Clubhouse polega na zrzeszaniu użytkowników w wirtualnych pokojach z możliwością rozmów na różne tematy.

(MAC, 05.03.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.