Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Marzec 05, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tidal sprzedany szefowi Twittera za prawie 300 mln dol.

Jay-Z (z lewej) sprzedał swoje udziały Tidala spółce Jacka Dorseya (z prawej) (fot. materiały prasowe)

Po trwających kilka miesięcy negocjacjach Square Inc. kupuje za 297 mln dol. serwis muzyczny Tidal, należący do rapera Jaya-Z. Współzałożycielem i szefem Square jest Jack Dorsey, dyrektor generalny Twittera.

Square Inc. kupuje pakiet większościowy. Shawn Jay-Z Carter i pozostali udziałowcy zachowają część akcji. Amerykański raper będzie zasiadał w radzie dyrektorów. - Zastanawiamy się, w jaki sposób Square pomoże firmie Tidal budować biznes, ale istnieje wiele podobieństw między przemysłem muzycznym a sferą działalności Square, obejmującą płatności i handel - mówi Jesse Dorogusker, dyrektor wykonawczy Square, który będzie tymczasowym liderem Tidala, wewnątrz jego nowej spółki macierzystej.

Jay-Z i jego firma Project Panther Bidco przejęli Tidala w 2015 roku od norweskiej firmy Aspiro za 56 mln dol. Udziały nabyli wtedy m.in. inni artyści - Rihanna, Kanye West i Calvin Harris.

Tidal oferuje katalog ponad 70 mln piosenek i 250 tys. wysokiej jakości wideo. Serwis streamingowy jest dostępny w ponad 56 krajach i współpracuje z ponad 100 wytwórniami i dystrybutorami.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(MAC, 05.03.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.