Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Marzec 05, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Allegro z prawie 4 mld zł przychodów w ubiegłym roku

CEO grupy Allegro Francois Nuyts nie widzi odpływu sprzedawców do Amazona (fot. materiały prasowe)

Allegro zwiększyło w ubiegłym roku przychody o ponad 54 proc., do blisko 4 mld zł. Platforma e-commerce w porównaniu z 2019 rokiem nieznacznie zwiększyła zysk netto, który wyniósł 419 mln zł. Dyrektor generalny Allegro Francois Nuyts nie przewiduje gwałtownych ruchów w reakcji na start polskiego sklepu Amazona.

Największy polski portal e-commerce przedstawił w czwartek swoje wyniki finansowe za 2020 rok. Przychody netto grupy Allegro zwiększyły się aż o 54,2 proc. i wyniosły 3,9 mld zł. Zysk netto w ubiegłym roku wzrósł jednak tylko o 6,5 proc. i wyniósł 418,6 mln zł. Te dane nie wywołały entuzjazmu wśród inwestorów. Allegro zakończyło czwartkowe notowania na warszawskiej giełdzie na minusie (spadek o 2,59 proc.) .

Allegro planuje w tym roku wydać na inwestycje do 550-600 mln zł (w 2020 roku było to 230 mln zł). Te środki mają zostać przeznaczone m.in. na rozwój własnej sieci automatów paczkowych. Do końca tego roku Allegro planuje z firmą Modern-Expo budowę sieci 1,5 tys. takich urządzeń w polskich miastach.

Francois Nuyts, CEO grupy Allegro, nie widzi odpływu sprzedawców po uruchomieniu w tym tygodniu polskiego sklepu Amazona. Samego startu konkurencyjnej platformy nie chciał komentować. Obecnie na Allegro swoje produkty i usługi oferuje 128 tys. sprzedawców. 

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(PTD, 05.03.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.