Dział: PRASA

Dodano: Marzec 04, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wydawca "Daily Mail" kupuje tygodnik "New Scientist"

"New Scientist" ukazuje się od 1956 roku

Wydawnictwo Daily Mail and General Trust za 70 mln funtów przejmuje renomowany tygodnik naukowo-techniczny "New Scientist".

Założony w 1956 roku tytuł należy do grupy indywidualnych inwestorów, na której czele stoi sir Bernard Gray. Ma siedzibę w Londynie i biura w Stanach Zjednoczonych i Australii. Według prognoz w tym roku powinien przynieść blisko 7 mln funtów zysku przy ponad 20 mln funtów przychodów. Ukazuje się w ponad 120 tys. egz. (nieco ponad połowa w Wielkiej Brytanii). Trzy czwarte odbiorców to prenumeratorzy magazynu, który poszerzył zasięg dzięki festiwalowi nauki New Scientist Live.

DMGT jest właścicielem m.in. dzienników "The Daily Mail" i "Metro". Zarządza międzynarodowym portfelem firm, których łączne roczne przychody sięgają 2 mld funtów.

(MAC, 04.03.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.