Dział: PRASA

Dodano: Marzec 04, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Węgierska poczta przestaje dostarczać gazety codzienne

To nie pierwszy raz, gdy węgierska poczta ogranicza dystrybucję prasy (screen Youtube.com/Magyar Posta)

Węgierskie przedsiębiorstwo państwowe Magyar Posta od lipca wstrzymuje dostarczanie gazet codziennych. Władza tłumaczy to spadającymi nakładami i brakiem opłacalności usług. 

Rząd Viktora Orbána od lat wywiera presję na niezależne media, które nie mogą liczyć na żadnych państwowych, a często także prywatnych reklamodawców. Decyzja węgierskiej poczty o wstrzymaniu dystrybucji dotyczy dzienników, ale wydawcy tygodników też liczą się z takim rozwojem sytuacji. Jak donosi Deutsche Welle, część z nich szykuje plany awaryjne na wypadek, gdyby wypadły z dystrybucji pocztowej. "Magyar Hang" jest drukowany na Słowacji, bo na Węgrzech nie znalazła się drukarnia gotowa do współpracy. Redakcja rozważa nawet wysyłanie co tydzień 5 tys. kopert z gazetą, ale koszty są zbyt wysokie. 

To nie pierwszy raz, gdy węgierska poczta ogranicza dystrybucję prasy. W 2016 roku zawiesiła usługę w 19 gminach. W ub.r. dodatki weekendowe wielu tytułów były dostarczane dopiero w poniedziałki, co tłumaczono trudnościami związanymi z pandemią.  

(MAC, 04.03.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.