Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 02, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ponad 140 adresatów anonimu o złym zarządzaniu w TVN

List krytykuje Katarzynę Kieli za zwolnienia, złą atmosferę w firmie, skorzystanie ze szczepionki przeciw COVID-19 bez kolejki (fot. Piotr Molecki/East News)

Anonimowy list, podpisany przez "Pracowników TVN", trafił do ponad 140 pracowników mediów polskich i zagranicznych, agencji reklamowych, agencji mediowych, KRRiT oraz rabinów Nowego Jorku i Polski.

Na załączonej do anonimu liście adresowej były m.in. redakcje Wirtualnej Polski, Onetu, "Rzeczpospolitej", "Pulsu Biznesu", Eurozetu, RMF FM, Polsatu, TVP, Polskiego Radia, agencji mediowych, a także zagranicznych koncernów, w tym także szefowie Facebooka, Disneya i Amazona. Z prawicowych redakcji list trafił do m.in. "Sieci", "Tygodnika do Rzeczy", Radia Maryja i "Naszego Dziennika". Na liście nie ma adresatów z TVN, choć znalazł się tam adresat opisany jako "TVN Info - Samuel Pereira - szef portalu TVP Info".

"Chcemy przypomnieć Wam, a tym którzy nie wiedzą przybliżyć, czym była kiedyś telewizja TVN, jaka była pozycja TVN i czym było kiedyś TVN dla nas pracowników. Czym dziś stał się TVN, dokąd zmierza" - tak zaczyna się anonimowy list. Następnie autorzy prezentują swoją wizję historii TVN, w której pozytywnymi bohaterami są współzałożyciel stacji Mariusz Walter, były redaktor naczelny TVN 24 Adam Pieczyński i po części Edward Miszczak, a negatywną bohaterką Katarzyna Kieli.

List krytykuje ją za zwolnienia, złą atmosferę w firmie, skorzystanie ze szczepionki przeciw COVID-19 bez kolejki oraz nieprzestrzeganie procedur obowiązujących w Discovery.

"Kochaliśmy TVN, kochaliśmy naszą pracę, ale tego już nie ma" - piszą autorzy listu. "Kasia Kieli zdziwiłaby się, wiedząc, którzy ludzie marzą o opuszczeniu szeregów jej niszczycielskiej machiny. Czekamy, aż minie pandemia i będzie łatwiej o zmianę pracy" - przekonują. 

Z listu można dowiedzieć się, że przed pandemią w domu Katarzyny Kieli "odbywały się liczne spotkania towarzyskie", na których mieli bywać twórca Polsatu Zygmunt Solorz czy prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, a Kieli wraz z mężem miała być zapraszana przez Solorza do jego rezydencji i odbywać z nim wspólne loty.

W poniedziałek list opisały prawicowe portale: TVP Info, Niezalezna.pl, wPolityce.pl i Tysol.pl.

"Nasze wyniki – pozycja grupy, TVN, TVN24 i wzrost Playera - świadczą o tym, że idziemy w dobrym kierunku. Będziemy krytykowani za wybory, których dokonujemy. Jeśli krytyka jest uzasadniona, będziemy jej słuchać. Jeśli krytyka, tak jak w tym przypadku, ma na celu jedynie zaszkodzenie nam, będziemy szli swoją drogą. TVN i Discovery będą nadal walczyć o niezależność mediów w Polsce. I zawsze będziemy realizować nasze obietnice wobec widzów" - komentuje biuro prasowe TVN Discovery Polska.

(KOZ, 02.03.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.