Dział: PRASA

Dodano: Marzec 01, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Beata Zawrzel zwyciężyła w konkursie Reporter Roku 2020

(fot. Facebook.com/Stowarzyszenie Fotoreporterów)

Zwyciężczynią tegorocznej edycji konkursu Fotoreporter Roku 2020 została krakowska fotografka Beata Zawrzel. 

Stowarzyszenie Fotoreporterów po raz kolejny przyznało nagrody w konkursie Fotoreporter Roku. W tym roku nagrodę za Informacyjne Zdjęcie Roku otrzymał Maciej Jaźwiecki, fotoreporter Gazety Wyborczej.

W kategorii Wydarzenia zwyciężył Marek M. Berezowski, a w kategorii Kultura i obyczaje Bartłomiej Jurecki i Jakub Porzycki. Nagrodę za najlepsze z zdjęcie w kategorii Nauka i cywilizacja otrzymała Justyna Rojek-Linda, w kategorii Portert Bartłomiej Jurecki, a w kategorii Sport Tomasz Markowski.

W kategorii Fotoreportaż I nagrodę przyznano Maciejowi Stanikowi, II nagrodę dostali Irek Dorożański i Maciej Gillert, a III nagroda trafiła do Aleksandra Majdańskiego. W kategorii Polityka triumfował Mateusz Włodarczyk, z kolei w kategorii Życie codziennie nagrodę otrzymał Maciej Jaźwiecki. 

Dodatkowo, ogłoszono Stróża Opinii Publicznej, czyli tytuł przyznawany decyzją członków Stowarzyszenia Fotoreporterów autorowi zdjęcia ważnego dla opinii publicznej w minionym roku. W tegorocznej edycji konkursu tytuł Stróża Opinii Publicznej został przyznany Czarkowi Sokołowskiemu z Associated Press

Nagrody zostały wręczone podczas gali, która odbyła się w Służewskim Domu Kultury w Warszawie.

W tym roku konkursowe zdjęcia oceniało jury w składzie: Ewa Fałkiewicz (fotoedytorka Newsweeka), Ewelina Karpińska Morek (Interia.pl), Monika Szewczyk-Wittek (UW), Jaap Arriens (fotoreporter), Wojciech Druszcz (członek honorowy SF), Jacek Grzegorczyk (fotoedytor PAP), Alik Kęplicz (członek honorowy SF), Marek Zalejski (Tygodnik Powszechny).

(BAE, 01.03.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.