Dział: RADIO

Dodano: Luty 26, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kontrola inspekcji pracy w Polskim Radiu

Kontrola w Polskim Radiu ma zakończyć się w połowie marca (fot. Piotr Molecki/East News)

Okręgowy Inspektorat Pracy w Warszawie prowadzi kontrolę w Polskim Radiu - ustalił "Press". Realizatorowi dźwięku, który zawiadomił inspekcję pracy, spółka nie przedłużyła umowy.

Sobiesław Jaroszek, zastępca okręgowego inspektora pracy, informuje "Press", że w spółce trwają obecnie "czynności kontrolne prowadzone przez zespół dwóch inspektorów pracy". Jaroszek wyjaśnia, że kontrola dotyczy "sprawdzenia realizacji środków prawnych wydanych po zakończeniu poprzedniej kontroli" przeprowadzonej w marcu 2020 roku oraz "dodatkowo obejmuje zagadnienia bezpieczeństwa i higieny pracy, w szczególności dotyczące przestrzegania przez pracodawcę obowiązku udzielania przerw dla pracowników zatrudnionych na stanowiskach realizatorów dźwięku".

Okręgowy Inspektorat Pracy w Warszawie przewiduje, że czynności kontrolne zakończą się w połowie marca.

Nieprawidłowości zgłosił do inspekcji pracy w listopadzie 2020 roku realizator dźwięku Tomasz Domoradzki. - Realizatorzy dźwięku mimo zapisanych w umowie ośmiogodzinnych dyżurów są w grafikach notorycznie ustawiani na nawet 12-godzinne, wyczerpujące dyżury, bez przysługującej im oficjalnej przerwy - mówi Domoradzki. Dodaje, że mimo kontroli inspekcji pracy Polskie Radio nie zmieniło polityki w tym zakresie. On sam w lutym otrzymał od spółki telefonicznie informację, że jego umowa nie zostanie przedłużona od połowy marca. W Polskim Radiu pracuje od 2012 roku.

Polskie Radio w czwartek nie odniosło się do naszych pytań o kontrolę inspekcji pracy.

(KOZ, 26.02.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.