Dział: RADIO

Dodano: Luty 22, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Komisja etyki Polskiego Radia po pół roku może zacząć pracę

Komisja etyki Polskiego Radia liczy siedmiu członków (fot. Piotr Molecki/East News)

Po ponad pół roku uzupełniony został skład komisji etyki Polskiego Radia i może ona zacząć pracę.

W czerwcu prezeska Polskiego Radia Agnieszka Kamińska powołała skład komisji etyki 11. kadencji. Znaleźli się w niej wówczas: Paweł Piszczek (dyrektor i redaktor naczelny Informacyjnej Agencji Radiowej), Jan Brodzki (dział transportu i logistyki), Halina Ostas (Polskie Radio dla Zagranicy), Małgorzata Raducha (Program I Polskiego Radia) i Małgorzata Glabisz-Pniewska (redakcja katolicka). Kamińska nie mianowała do komisji Ernesta Zozunia, wskazanego przez związki zawodowe i radę pracowniczą. Z zasiadania w komisji z tego powodu zrezygnowała Małgorzata Raducha. Komisja nie mogła zacząć pracy, ponieważ powinna mieć od pięciu do siedmiu członków.

Prezeska Polskiego Radia mianowała jednak ostatnio do komisji trzech nowych członków: Jana Bromskiego (dyrektora biura administracji Polskiego Radia), Krzysztofa Gottesmana (wicenaczelnego Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia) i wydawczynię z radiowej Czwórki Justynę Janas, wskazaną przez związkowców. Komisja liczy więc siedmiu członków. Jej przewodniczącą została Halina Ostas.

Kadencja komisji etyki Polskiego Radia trwa dwa lata.

(KOZ, 22.02.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.