Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 19, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Telewizja Polsat większościowym udziałowcem Tako Media

Polsat przejął większościowe udziały w spółce za mniej niż 100 tys. zł (fot. Jan Bielecki/East News)

Telewizja Polsat została większościowym udziałowcem firmy producenckiej Tako Media, która zmieniła nazwę na Polot Media.

Polsat nabył 60 proc. udziałów w spółce, przejmując część udziałów od twórców: Okila Khamidova i Tamary Aagten-Margol. Oboje mieli dotychczas po 50 proc., każde z nich zachowało pakiet 20 proc. Jak dowiedział się "Press", wartość transakcji nie przekracza 100 tys. zł.

"Zaangażowanie w Polot Media jest jednym z etapów realizacji strategii Telewizji Polsat, czyli budowy pozycji lidera zarówno rynku telewizyjnego, jak i produkcji treści wideo" - podano w komunikacie.

Do zarządu, w którym pozostają Małgorzata Pach-Galik i Paweł Biniak, weszły Katarzyna Wajda (zastępczyni dyrektor programowej Polsatu) i Katarzyna Koniecka (związana z obszarem finansów w Polsacie).

W radzie nadzorczej Polot Media ze strony Telewizji Polsat znaleźli się Zygmunt Solorz (przewodniczący rady nadzorczej) i Stanisław Janowski (prezes). Zasiadają w niej również twórcy firmy: Tamara Aagten-Margol i Okił Khamidov.

Polot Media powstała w 2008 roku, a z Polsatem współpracuje od 2010 roku. Początkowo firma produkowała dla niego jedynie seriale paradokumentalne "Dlaczego ja?", "Trudne sprawy" i "Pamiętniki z wakacji", a także np. "Stop drogówka". W zeszłym roku rozpoczęła produkcję nowych seriali fabularnych Polsatu: "Tatuśkowie", "Komisarz Mama", "Kowalscy kontra Kowalscy" (dwa ostatnie trafią do wiosennej ramówki), a w tym roku kolejnego - komediowej "Kuchni".

W 2019 roku firma wypracowała 6,3 mln zł zysku netto przy 42,6 mln zł przychodów ze sprzedaży. 90 proc. jej wpływów pochodziło od Telewizji Polsat.

(KOZ, 19.02.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.