Dział: PRASA

Dodano: Luty 19, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Onet, RMF FM i TVN 24 najczęściej cytowanymi mediami w styczniu

Onet.pl po raz kolejny jest liderem rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce (screen Onet.pl)

Portal Onet.pl z wynikiem 5,7 tys. cytowań był najbardziej opiniotwórczym medium w styczniu - wynika z raportu Instytutu Monitorowania Mediów.

Jedna z informacji podanych przez portal Onet.pl, która wzbudziła duże zainteresowanie mediów, dotyczyła rezygnacji z pracy 162 ratowników medycznych w Wojewódzkim Pogotowiu Ratunkowym w Katowicach. Na Onet często powoływano się też w związku z wywiadem z immunologiem dr. Pawłem Grzesiowskim oraz za sprawą wyników badania niesprawności karabinków Grot przeznaczonych dla Wojska Polskiego.

Na miejscu drugim rankingu, z wynikiem 5 tys. cytowań, znalazła się stacja RMF FM. Częste powołania dotyczyły m.in. informacji o pierwszym w 2021 roku poluzowaniu obostrzeń, oraz w związku z założeniami dotyczącymi kar dla firm za wznawianie działalności w czasie pandemii.

Podium zamyka TVN 24 (3,7 tys. cytowań), który zanotował wzrost o dwie pozycje w stosunku do grudnia 2020 roku. Jak tłumaczy IMM, wzrost w rankingu spowodowany był m.in. informowaniem o grupowych zwolnieniach w Polskich Liniach Lotniczych LOT oraz wywiadem z Szymonem Hołownią, który mówił o kryzysie w założonym przez siebie ruchu Polska 2050.

Press

źródło: IMM

Wśród stacji telewizyjnych najwięcej cytowań w styczniu miały: TVN 24 (3658), Polsat News (2374) i TVP Info (1169).

Stacje radiowe z największą liczbą wzmianek to: RMF FM (5092), Radio Zet (2060) oraz Tok FM (841).

W zestawieniu najczęściej cytowanych portali internetowych na podium znalazły się: Onet.pl (5712), Wp.pl (3320) oraz Interia.pl (2337), która podskoczyła o pięć miejsc w stosunku do poprzedniego miesiąca.

Najbardziej opiniotwórczymi tytułami prasowymi w listopadzie były: "Rzeczpospolita" (3127), "Gazeta Wyborcza" (2045) i "Dziennik Gazeta Prawna" (1688).

Wśród tygodników i dwutygodników na czele był "Wprost" (758). Następne w tej kategorii były tygodniki "Do Rzeczy" (280) i "Sieci" (279).

Natomiast najczęściej cytowanym tytułem w kategorii miesięczniki i dwumiesięczniki były w styczniu "Perspektywy" (612), które poprawiły wynik o pięć pozycji za sprawą opublikowania 23. rankingu wskazującego najlepsze licea i technika w Polsce. Na kolejnych miejscach znalazły się "Forbes" (139) i "Press" (88).

Press

źródło: IMM

W kategorii najbardziej opiniotwórczych tytułów prasowych o profilu ekonomicznym i biznesowym na czele były: "Rzeczpospolita" (3127), "Dziennik Gazeta Prawna" (1688) i "Puls Biznesu" (415). Z kolei w zestawieniu mediów o profilu biznesowym i ekonomicznym obejmującym serwisy internetowe na miejscu pierwszym był Money.pl (1990), na drugim Businessinsider.com.pl (497), a na trzecim Bankier.pl (341).

Z miejsca drugiego w grudniu 2020 roku na pozycji lidera kategorii najbardziej opiniotwórczego medium regionalnego uplasowało się Radio Wrocław (172). Za nim były "Dziennik Zachodni" (113) i "Głos Wielkopolski" (106).

Analizę częstotliwości cytowań poszczególnych mediów przez inne media przeprowadzono na podstawie 53 690 przekazów pochodzących z monitoringu prasy, radia i telewizji oraz z portali internetowych. Badanie dotyczy okresu 1-31 stycznia 2021 roku.

Galeria: Koniec marki Ruch

fot. Zbyszko Siemaszko/ Narodowe Archiwum Cyfrowe
fot. Narodowe Archiwum Cyfrowe
fot. Narodowe Archiwum Cyfrowe

(BAE, 19.02.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.