Dział: RADIO

Dodano: Luty 17, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Krzysztof Gottesman wiceszefem Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia

Krzysztof Gottesman wcześniej był m.in. szefem redakcji publicystyki kulturalnej radiowej Dwójki i wicedyrektorem Polskiego Radia 24 (screen YouTube.com/Telewizja Republika)

Krzysztof Gottesman został zastępcą redaktora naczelnego Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia - ustalił "Press".

Dotychczas nie było stanowiska wicenaczelnego w studiu reportażu, którym od września kieruje Mirosław Rogalski, jednocześnie wicedyrektor Programu III Polskiego Radia.

W ostatnich miesiącach ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia odeszło sześć dziennikarek: Dorota Boniecka-Górny (została w Polskim Radiu, przeszła do biura współpracy z zagranicą), Ewelina Karpacz-Oboładze, Olga Mickiewicz-Adamowicz, Agnieszka Szwajgier, Katarzyna Błaszczyk i Hanna Bogoryja-Zakrzewska. Otrzymywały one liczne nominacje i nagrody za swoje reportaże. W styczniu pracę w studiu rozpoczęli natomiast Katarzyna Handerek i Jacek Kisielewski.

Olga Mickiewicz-Adamowicz tłumaczy, że odeszła, bo nie identyfikuje się z obecną wizją mediów publicznych. - Postępuje cenzura, tematy niewygodne dla władzy są zdejmowane z anteny albo nie dopuszcza się do ich realizacji. Nie zaprasza się gości, którzy są krytyczni wobec władz radia, wobec władzy. Ogranicza się obecność słuchaczy na antenie ze strachu przed tym, że powiedzą oni coś niewygodnego. Reportaż w Polskim Radiu traci na znaczeniu. Przerwane zostały pewne tradycje, zniszczony dorobek, na który ciężko pracowaliśmy latami. Zniszczona została Trójka. Niszczeje też Studio Reportażu, które funkcjonuje w szczątkowy, okaleczony sposób - opowiada Mickiewicz-Adamowicz.

Krzysztof Gottesman ostatnio pracował w biurze programowym Polskiego Radia. Od października 2017 do września 2018 roku był szefem redakcji publicystyki kulturalnej. Wcześniej - od sierpnia 2016 do maja 2017 roku - pracował w Polskim Radiu 24 - początkowo jako kierownik redakcji publicystyki, a następnie jako wicedyrektor. W latach 2007-2008 był zastępcą dyrektora Programu I Polskiego Radia. Od 1990 do 2007 roku Gottesman pracował w "Rzeczpospolitej".

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 17.02.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.