Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 11, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Strajk mediów miał poparcie w ulicznych demonstracjach

Protest przed TVP odbył się w porze nadawania "Wiadomości" TVP 1 (fot. Piotr Molecki/East News)

Po południu przed kancelarią premiera, a wieczorem przed siedzibą TVP - podczas środowego strajku mediów odbyły się w Warszawie demonstracje na znak solidarności z wydawcami i nadawcami. 

Pierwsza pikieta po godz. 15 rozpoczęła się w Alejach Ujazdowskich, naprzeciwko siedziby premiera. Kilkanaście osób wznosiło hasła "Warszawa to nie Budapeszt" oraz "Wolne media, wolni ludzie". Protestujący zostali otoczeni przez policjantów, którzy spisali uczestników spontanicznego zgromadzenia. 

Znacznie więcej osób zebrało się o godz. 19.30 (moment nadawania "Wiadomości" TVP 1) na pl. Powstańców Warszawy, gdzie mieści się siedziba TVP Info. Do demonstrowania wzywał m.in. Ogólnopolski Strajk Kobiet. Budynek telewizji publicznej został otoczony barierkami i szczelnym szpalerem policjantów. "TVP łże", "2 miliardy pogardy", "Telewizja w służbie prawdy", "TVP Dezinfo" - to tylko część haseł z transparentów. Niektórzy uczestnicy swoje niezadowolenie wyrażali gwizdami.

Pikiety poparcia dla niezależnych mediów odbyły się również w innych miastach, m.in. Gdańsku.

(PTD, 11.02.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.