Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 10, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

PISF: prawie 5 mln zł opłaty audiowizualnej od dostawców VoD w czwartym kwartale

Do grona podmiotów wpłacających opłatę audiowizualnych dołączyły m.in. Amazon, Wirtualna Polska i Fratria (fot. Pixabay.com)

19 podmiotów wideo na żądanie, w tym Netflix, HBO, Amazon i Google, wpłaciło opłatę audiowizualną za czwarty kwartał 2020 roku na rzecz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. To o pięć więcej, niż zapłaciło ją za trzeci kwartał.

Tak zwany podatek od Netflixa obowiązuje od lipca 2020 roku. Opłata w wysokości 1,5 proc. przychodu pobierana jest od dostawców VoD, ma być przekazywana do PISF. Przepis o nowej opłacie audiowizualnej został wprowadzony w tzw. trzeciej tarczy antykryzysowej przygotowanej przez rząd.

Monika Piętas-Kurek, rzeczniczka PISF, informuje "Press", że łączne wpłaty podmiotów VoD za czwarty kwartał wyniosły 4,9 mln zł (za trzeci kwartał - 4 mln zł).

Rzeczniczka Instytutu podaje, że wpłat dokonały: Cyfrowy Polsat SA, CDA SA, Grupa Interia, VIMN Poland (spółka ViacomCBS), Telewizja Polska, Canal+ Polska, Amazon Digital UK Ltd, Ringier Axel Springer Polska, HBO Europe s.r.o, Google Ireland Limited, Google Commerce Limited, Netflix International BV, Radio Muzyka Fakty Grupa RMF, Agora SA, Orange Polska SA, TVN, Wirtualna Polska Media SA, Eave A.s.b.l. (European Audiovisual Entrepreneurs) i Fratria.

Podmiotami, które wpłaciły opłatę za czwarty kwartał, a nie zrobiły tego za trzeci, są: VIMN Poland, Amazon Digital UK Ltd, Wirtualna Polska Media SA, Eave A.s.b.l. i Fratria.

(KOZ, 10.02.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.