Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 09, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Klangor" od 26 marca w Canal+

"Klangor" liczy osiem odcinków (fot. materiały prasowe)

26 marca Canal+ rozpocznie emisję nowego serialu "Klangor", który jest dramatem rodzinnym z kryminalną historią w tle.

W serialu wystąpią Arkadiusz Jakubik, Maja Ostaszewska, Wojciech Mecwaldowski, Aleksandra Popławska i Magdalena Czerwińska, a także młodzi aktorzy: Maciej Musiał, Katarzyna Gałązka, Matylda Giegżno i Magdalena Koleśnik. Zdjęcia do produkcji zakończyły się w grudniu 2020 roku, a plan realizowany był w m.in. Świnoujściu, Łodzi i Warszawie. "Klangor" liczy osiem odcinków.

Gdy w niewyjaśnionych okolicznościach ginie nastolatka (Matylda Giegżno), córka psychologa więziennego (Arkadiusz Jakubik), ojciec desperacko rozpoczyna poszukiwania na własną rękę. Sytuację, w której jest jego rodzina (Maja Ostaszewska, Katarzyna Gałązka), pogłębia kryzys ich wzajemnych relacji, a wokół sprawy narasta zmowa milczenia.

Oryginalny scenariusz "Klangoru" autorstwa Kacpra Wysockiego, oparty na pomyśle Tomasz Kamińskiego, powstał w ramach Canal+ Series Lab. Reżyserię całej serii powierzono Łukaszowi Kośmickiemu. Za zdjęcia do serialu odpowiada Witold Płóciennik, za scenografię Agata Stróżyńska, a muzyka jest autorstwa Mikołaja Trzaski.

Za produkcję odpowiada Opus TV - Łukasz Dzięcioł i Piotr Dzięcioł, którzy produkują dla Canal+ również drugą część serialu "Kruk. Szepty słychać po zmroku". Spółka matka firmy - Opus Film ma na swoim koncie m.in. oscarową "Idę" i "Zimną wojnę", koprodukcje Canal+.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 09.02.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.