Dział: REKLAMA

Dodano: Luty 09, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Klub Komediowy promuje sieć sklepów Aldi

Aldi jest pierwszą marką, z którą Klub Komediowy rozpoczął komercyjną współpracę (fot. materiały prasowe)

Klub Komediowy, który w listopadzie sparodiował reklamę Apartu, w wyniku czego film „Piękna i długa reklama Apartu” stał się wiralem, teraz wystąpił w kampanii sieci sklepów Aldi.

Kampania „1001 powodów, by wpaść do Aldi!” prowadzona jest na nośnikach reklamy zewnętrznej, w radiu i w internecie. Wykorzystano w niej wizerunek Kingi Kosik-Burzyńskiej i Mateusza Lewandowskiego z Klubu Komediowego. Między innymi na YouTube pojawi się seria filmów z ich udziałem, w których w zabawny sposób będą sprawdzać, czy rzeczywiście istnieje 1001 powodów, aby wpaść do Aldi. Dotychczas marka nie opierała swoich kampanii wizerunkowych na kanale YouTube. Kampania poprzedzona była teaserem, który pojawił się 1 lutego w kanałach komunikacji Aldi i Klubu Komediowego.

Pomysł i kreację kampanii przygotowała agencja Scholz & Friends Warszawa, a za launch i prowadzenie kanału Aldi na Instagramie odpowiada agencja The Digitals (obie należą do Grupy S/F). Kampania jest rozwinięciem wcześniejszej akcji marketingowej opartej na „Wielkim Teście Produktów Aldi”, w trakcie którego klienci, blogerzy, influencerzy testowali marki własne sieci i oceniali ich walory.

Aldi jest pierwszą marką, z którą Klub Komediowy rozpoczął komercyjną współpracę. „Klub Komediowy idealnie wpisuje się w tożsamość marki Aldi – to powiew świeżości na rynku reklamowym, ma doskonałe wyczucie rynku, z dystansem i ogromnym poczuciem humoru potrafią w swych improwizacjach uchwycić sedno przekazu. Cieszymy się, że to oni będą gospodarzami naszej nowej platformy” - informuje Agnieszka Barańska, dyrektor marketingu i komunikacji Aldi.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(IKO, 09.02.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.