Dział: INTERNET

Dodano: Luty 05, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Pierwszy trailer "Kajka i Kokosza". Bohaterowie przemówią głosami Kuleszy, Lubosa i Boberka

Serial powstaje na kanwie perypetii Kajko i Kokosza - słowiańskich wojowników oraz ich kompana smoka Milusia, którzy wspólnie doświadczają wzlotów i upadków w walce z armią Zbójcerzy (fot. materiały prasowe)

Netflix zaprezentował pierwszy zwiastun serialu animowanego "Kajko i Kokosz" opartego na komiksach Janusza Christy. Podano też obsadę serialu.

Kajkowi i Kokoszowi głosów użyczą Artur Pontek i Michał Piela. W pozostałych rolach pojawią się doświadczeni aktorzy dubbingowi m.in. Jarosław Boberek (Mirmił), Grzegorz Pawlak (Hegemon), Anna Apostolakis (Lubawa), Eryk Lubos (Rodrus) i Agata Kulesza (Jaga). W rolę Wita wcieli się muzyk Krzysztof Zalewski, a Ofermy – komik Abelard Giza.

"Kajko i Kokosz" to pierwsza polska oryginalna animacja Netflixa. Serial będzie składał się z 26 13-minutowych odcinków. Pierwsza część, której premierę zaplanowano na 28 lutego, będzie liczyć pięć odcinków. Kolejne części pojawią się w drugiej połowie 2021 i w 2022 roku.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(JSX, 05.02.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.