Dział: INTERNET

Dodano: Luty 05, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Video Brothers Music to nowa sieć partnerska dla twórców muzyki i podcastów

Partnerzy agencji mogą zamawiać w Video Brothers Music także kampanie reklamowe realizowane w ramach Google Ads (for. materiały prasowe)

Video Brothers Music to nowo powstały podmiot specjalizujący się w  dystrybucji materiałów audio. Jego model biznesowy zbliżony jest do działania wytwórni cyfrowych zapewniających twórcom pomoc w produkcji, ochronie prawnej, pozycjonowaniu, promocji i monetyzacji treści.

Video Brothers Music chce pełnić funkcję muzycznego hubu między platformami bazującymi na wideo i platformami audio. Usługi nowej agencji są adresowane do  artystów muzycznych, stacji radiowych, wytwórni i twórców podcastów.

- Wprowadzamy autorów podcastów na YouTube i jednocześnie ułatwiamy internetowym twórcom muzycznym, znanym już z tej platformy, zaistnieć w serwisach streamingu audio. Chcemy być łącznikiem między tymi obszarami cyfrowej dystrybucji treści i działać na ich styku – mówi Łukasz Skalik, prezes Video Brothers Music, który jest też szefem i właścicielem sieci partnerskiej dla youtuberów Video Brothers.

Sieć Video Brothers Music już zrzesza 76 kanałów YouTube, które w sumie mają 8 mln subskrybentów. W jej zasobach jest na razie 17 tys. materiałów muzycznych, które w styczniu zanotowały 43 mln odtworzeń na platformach wideo (m.in. YouTube, TikTok, Facebook) i w serwisach streamingowych audio (m.in. Spotify, iTunes, Apple Music, Deezer, Amazon, Tidal).

Z agencją współpracują tacy youtuberzy jak: Letni, CeZik, Chwytak, WuWunio, Na Pełnej, a także muzycy: Norbi, Nocny Kochanek, Tomek Lipiński, Łydka Grubasa, Farben Lehre. Wśród współpracujących z agencją kanałów podcastowych są: reporterski serial „Śledztwo Pisma” (nagroda Grand Press 2020 w kategorii Reportaż radiowy), „Strefa Gizy” komika Abelarda Gizy, serial internetowy „Piątek” (zwycięzca Grand Video Awards 2020).

Firma zabezpiecza i monetyzuje treści Muzo.fm, 4fun.tv, radia Kampus oraz prowadzi kanały dziennikarzy Hirka Wrony i Wojtka Krzyżaniaka.

Tomasz Oreł, head of Video Brothers Music, informuje, że firma stawia na współpracę nie tylko z doświadczonymi muzykami i wydawcami, którym zależy na uporządkowaniu swoich katalogów w internecie oraz zwiększeniu dochodów, ale także chce odkrywać i pomagać w karierze nowym talentom. - Nie tylko optymalizujemy i zabezpieczamy zasoby muzyczne partnerów, przenosząc lub likwidując kopie, przede wszystkim zapewniamy im lepszą ekspozycję w algorytmach internetowych platform – mówi Oreł. Agencja zapewnia także partnerom wsparcie w zakresie praw autorskich.

Video Brothers Music chce również działać na polu produkcji teledysków w dowolnym standardzie emisyjnym, animowanych odsłuchów dyskografii twórców, wersji karaoke utworów i oprawy graficznej kanałów lub albumów. Muzyków będzie wspierać zapleczem technicznym, także przy realizacji transmisji koncertów w sieci.

Video Brothers Music planuje realizować także własne projekty podcastowe (dwa fabularyzowane i jeden edukacyjny). Firma zaangażowała do nich reżysera i scenarzystę seriali internetowych Grzegorza „Dakanna” Barańskiego oraz Pawła Pawlikowskiego, lektora i twórcę kanału Pawlikowe Fanduby. - Nieustannie poszukujemy scenariuszy krótkometrażowych i historii do adaptacji, dlatego zapraszamy do współpracy osoby z gotowymi pomysłami – mówi Łukasz Skalik.

Strona internetowa Video Brothers Music ma służyć promocji artystów, ale będzie też  platformą do sprzedaży gadżetów zrzeszonych twórców.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(GK, 05.02.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.