Dział: RADIO

Dodano: Luty 05, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Z NFZ na fotel prezesa Radia Szczecin

Nowy prezes rozgłośni został powołany głosami czterech z pięciu członków RMN (fot. Radosław Drożdżewski/ WikimediaCommons)

Rada Mediów Narodowych powołała w czwartek Wojciecha Włodarskiego na prezesa Radia Szczecin.

Za Włodarskim, który był jedynym kandydatem, głosowało troje polityków Prawa i Sprawiedliwości (Elżbieta Kruk, Joanna Lichocka i Krzysztof Czabański) oraz poseł Lewicy Robert Kwiatkowski.

- Nie znam przyczyn odwołania poprzednika. Pan Włodarski zaprezentował się jako w miarę przytomny menedżer ze stosunkowo neutralnego politycznie środowiska, ze służby zdrowia. To jest oczywiście także wada, bo nie ma co ukrywać, że pan Włodarski nie ma wielkiego pojęcia o sferze mediów - mówi Robert Kwiatkowski.

Przeciw był Juliusz Braun, który trafił do RMN z rekomendacji Platformy Obywatelskiej. Braun tłumaczy, że konsekwentnie domaga się przeprowadzania konkursów na szefów spółek mediów publicznych i wskazuje "całkowity brak doświadczenia związanego z mediami" Włodarskiego.

Wojciech Włodarski w 2018 roku został zastępcą dyrektora szczecińskiego NFZ ds. ekonomiczno-finansowych. Wcześniej był prezesem Zachodniego Centrum Medycznego w Krośnie Odrzańskim i szpitala w Słubicach.

Dotychczasowy prezes Radia Szczecin Artur Kubaj złożył rezygnację ze stanowiska w styczniu, po tym jak zawiesiła go w obowiązkach rada nadzorcza stacji. Kubaj prezesem został w październiku 2016 roku.

RMN w czwartek miała również powołać Jana Edmunda Kowalskiego, dyrektora Biura Programu Niepodległa, do rady nadzorczej Radia Katowice. Kowalski jednak zrezygnował.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 05.02.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.