Dział: INTERNET

Dodano: Luty 03, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Cyfrowa Polska i YouTube przyznali granty na realizację spektakli online

Zwycięskie projekty zostaną wystawione w internecie w ramach drugiej edycji festiwalu YouTube Dni Kultury (fot. materiały prasowe)

Związek Cyfrowa Polska wraz z YouTube wyłonili osiem instytucji, które otrzymają wsparcie na realizację spektakli online.

Pieniądze z programu grantowego dla teatrów, wartego ponad 256 tys. zł, mają dostać: Teatr Capitol w Warszawie (spektakl „Wykrywacz kłamstw”), Teatr Dziewiątka działający przy Bolesławieckim Ośrodku Kultury („Wyspa chudych”), Teatr Mały w Tychach („Magnetyzm sieci”), grupa teatralna Mumio („Welcome Home Boys”), grupa teatralna Pingwiny działająca przy Centrum Kultury i Sztuki im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sierpcu („Nitka”), grupa teatralna Start działająca przy Fundacji Via Culturae w Łodzi („Mój jazz”), Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie („Bierki”), Teatr Ucieczkowy wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Kowarach („Napromieniowany raj – Wizja lokalna”).

Zwycięskie projekty zostaną wystawione w internecie w ramach drugiej edycji festiwalu YouTube Dni Kultury, która odbędzie się w dniach 26-28 marca. Partnerami akcji są Narodowe Centrum Kultury i Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Do konkursu zgłosiło się ponad 70 instytucji (początkowo planowano dofinansować sześć projektów). W jury zasiadali: Rafał Wiśniewski, Jarosław Cymerman, Tomasz Raczek, Michał Kanownik i Małgorzata Krasowska.

„Niektóre spektakle być może w ogóle nie powstałyby bez tych pieniędzy, inne są już gotowe, ale zyskają nieśmiertelność i powszechny dostęp dzięki umieszczeniu ich w świecie wirtualnym. Podejmując decyzję o tym, które projekty otrzymają wsparcie grantowe, braliśmy pod uwagę to, by reprezentowały one zarówno różnorodne tematy, jak postawy społeczne, formy artystyczne i środowiska teatralne” – zaznacza Tomasz Raczek.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(IKO, 03.02.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.