Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 03, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Stale ci sami komentatorzy w "Wiadomościach"

Najdłuższa przerwa Stankowskiego w komentowaniu "Wiadomości" trwała w 2020 roku 26 dni (screen: Wiadomosci.tvp.pl)

20 najpopularniejszych komentatorów "Wiadomości" TVP 1 wystąpiło 1484 razy w głównym programie informacyjnym telewizji publicznej w zeszłym roku - obliczył autor strony Eskpercitvpis.info.

146 razy w "Wiadomościach" TVP w 2020 roku jako ekspert pojawiał się Adrian Stankowski z "Gazety Polskiej". Na kolejnych miejscach pod względem liczby wystąpień znaleźli się: politolog Artur Wróblewski (132), redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz (130), szef Agencji Informacyjnej Miłosz Manasterski (129), Michał Karnowski z "Sieci" (96), Karol Gac z Dorzeczy.pl (92), dziennikarz Wojciech Wybranowski (88), redaktor naczelny "Sieci" Jacek Karnowski i historyk Mieczysław Ryba (77).

Wyniki analizy można zobaczyć na stronie Ekspercitvpis.info, każda wypowiedź jest zapisana jako zrzut ekranu ze strony "Wiadomości", od 19 kwietnia są też linki do nagrań programu na YouTubie. Obliczeń dokonał użytkownik Twittera FlasH.

Według jego obliczeń Stankowski statystycznie pojawiał się w "Wiadomościach" co 2,5 dnia. 

W ub.r. Press-Service Monitoring Mediów policzył dla "Press", jak często eksperci pojawiali się w programie w czerwcu. Wyniki były podobne: najczęściej komentowali Sakiewicz, Stankowski, Manasterski i Wróblewski. - W Polsce telewizja zawsze była upartyjniona, ale nie przypominam sobie takiego przesunięcia – mówiła nam wtedy politolożka Anna Materska-Sosnowska.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(JSX, 03.02.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.