Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 02, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVN bez biura korespondenta w Moskwie

Andrzej Zaucha korespondentem "Faktów" został w 2007 roku (screen Fakty.tvn24.pl)

TVN Grupa Discovery likwiduje biuro korespondenta "Faktów" w Moskwie - ustalił "Press". Stacja zapewnia jednak, że Andrzej Zaucha nadal będzie przygotowywać korespondencje ze stolicy Rosji.

- Wolałbym się w tej sprawie nie wypowiadać. Polecam zadzwonić do firmy - ucina dziennikarz. Biuro prasowe nadawcy wyjaśnia: "Andrzej Zaucha oprócz korespondencji z Moskwy dla »Faktów«, TVN 24 i TVN 24 BiS będzie odpowiedzialny za przygotowywanie materiałów z Ukrainy, Białorusi oraz pozostałych państw regionu. Jego praca będzie wymagać częstych podróży, dlatego zrezygnowaliśmy z utrzymywania stałego biura w Moskwie".

Andrzej Zaucha w zeszłym roku relacjonował protesty na Białorusi. Korespondentem "Faktów" w Moskwie został jesienią 2007 roku. Wcześniej był moskiewskim korespondentem RMF FM i "Gazety Wyborczej".

"Fakty" mają korespondentów również w Londynie (Maciej Woroch) i w Stanach Zjednoczonych (Marcin Wrona).

W ostatnich dniach doszło do zwolnień w TVN 24. Wśród zwolnionych są operatorzy, realizatorzy, asystenci, a także dokumentalista i kierownik produkcji z "Uwagi!".

(KOZ, JSX, 02.02.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.