Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 02, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Michał Cholewiński zniknął z anteny TVP Info

Michał Cholewiński, podobnie jak jego żona, przebywa obecnie na zwolnieniu lekarskim (screen YouTube.com/DVBShots)

Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski zdecydował o zdegradowaniu Michała Cholewińskiego, po tym jak pod koniec października na antenie TVP Info skrytykował orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji - podał Onet.pl.

Michał Cholewiński przed rozmową z dziennikarzem Jakubem Jałowiczorem z "Gościa Niedzielnego" odniósł się wtedy do decyzji TK. Stwierdził, że nie rozumie, "dlaczego Trybunał Konstytucyjny w tym czasie rozedrgania, poważnych innych problemów w Polsce, ale także zaniepokojenia wielu ludzi, podjął tę sprawę".

Jak ustalił "Press", Michał Cholewiński, a także jego żona Agata Biały-Cholewińska, która również przedstawia serwisy TVP Info, od listopada zostali przeniesieni do rezerwowej grupy dziennikarzy, która miałaby zabezpieczać ciągłość nadawania kanału, w razie gdyby koronawirus sparaliżował pracę redakcji. Oboje byli w tej grupie do końca grudnia. Obecnie dziennikarze są na zwolnieniach lekarskich.

Według Onetu małżeństwo Cholewińskich miało dostać propozycję przeniesienia do TVP Polonia i zmniejszenia zarobków. "Ekipa Kurskiego liczy na to, że oboje odejdą z telewizji" - napisał Andrzej Stankiewicz. Michał Cholewiński na razie nie komentuje sprawy.

Agata Biały-Cholewińska i Michał Cholewiński pracują w TVP Info od 2014 roku, prowadzili również "Teleexpress" w TVP 1. Wcześniej związani byli z TVN 24.

(KOZ, 02.02.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.