Dział: RADIO

Dodano: Luty 01, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kolejna dziennikarka odchodzi ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia

Katarzyna Błaszczyk informuje, że złożyła wypowiedzenie (fot. Ewelina Kosałka-Passia)

Katarzyna Błaszczyk odchodzi ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Jest już piątą dziennikarką, która żegna się ze studiem w czasie ostatnich miesięcy.

- Złożyłam wypowiedzenie za porozumieniem stron - mówi Katarzyna Błaszczyk. - Mam już dość bycia pracownikiem Polskiego Radia. Tak jak powiedziałam mojemu szefowi, nie odpowiada mi ta koncepcja dziennikarstwa, która jest obecnie prezentowana na antenach. Nie odpowiada mi od dawna, ale ponieważ miałam możliwość pójścia na urlop rodzicielski, to zrobiłam to, a teraz już do pracy wracać nie chcę - tłumaczy.

Katarzyna Błaszczyk skupi się na prowadzeniu swojego projektu Torba Reportera i Podcastera, w którym pomaga tworzyć podcasty. Zwraca również uwagę na coraz popularniejszy trend reportaży non-fiction w internecie. - To też jeden z powodów, dla których odchodzę, bo nie mogę realizować tego w Polskim Radiu - dodaje.

Katarzyna Błaszczyk do Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia trafiła w 2005 roku jako praktykantka. Trzykrotnie była nominowana do Grand Press w kategorii Reportaż radiowy (w 2010 roku z Janem Kasią, w 2016 i 2019 roku).

W ostatnich miesiącach ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia odeszły: Dorota Boniecka-Górny (została w Polskim Radiu, przeszła do biura współpracy z zagranicą), Ewelina Karpacz-Oboładze, Olga Mickiewicz-Adamowicz i Agnieszka Szwajgier. Mickiewicz-Adamowicz i Szwajgier przeszły do Radia 357.

Od września 2020 roku redaktorem naczelnym Studia Reportażu i Dokumentu jest Mirosław Rogalski, jednocześnie wicedyrektor Programu III Polskiego Radia. Przed rokiem wieloletnia szefowa studia Irena Piłatowska-Mądry przeszła na emeryturę.

(KOZ, 01.02.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.