Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 01, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Wiadomości" TVP zaatakowały WOŚP za wsparcie Strajku Kobiet

"Zbierają na chore dzieci i jednocześnie chcą je zabijać w łonie matki" - zapowiadał materiał Michał Adamczyk (screen: Tvp.info)

W niedzielnych "Wiadomościach" TVP temat finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pojawił się w kontekście Strajku Kobiet. Zdaniem Telewizji Polskiej to "hipokryzja", że "akcja zbierania pieniędzy na chore dzieci w tym roku ramię w ramię z akcją, która chore dzieci chce zabijać".

W niedzielę odbył się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tuż po godz. 20 zebrano już prawie 81,46 mln zł. W piątek Marta Lempart ze Strajku Kobiet oświadczyła, że na czas finału WOŚP zawieszone zostaną protesty. Jurek Owsiak powiedział podczas piątkowej konferencji: "Strajk Kobiet gra z nami w sobotę i niedzielę. Nie dajmy się podzielić". Tweet o tej treści pojawił się też na koncie WOŚP.

W drugiej połowie "Wiadomości" TVP w niedzielny wieczór pojawiła się zapowiedź materiału. Choć nazwa WOŚP nie padła, prowadzący Michał Adamczyk mówił "kolejny poziom absurdu, zbierają na chore dzieci i jednocześnie chcą je zabijać w łonie matki". Bezpośrednio po tym Adamczyk przedstawił krótką informację, ile podczas 29. finału dotąd zebrała Orkiestra i na co będą przeznaczone środki.

Zaraz po tym w materiale Marcina Tulickiego zapowiedzianym na pasku tytułem "Hipokryzja zwolenników aborcji na życzenie" tweet WOŚP ze słowami wsparcia dla Strajku Kobiet nazwano "kolejną hipokryzją". "Akcja zbierania pieniędzy na chore dzieci w tym roku ramię w ramię z akcją, która chore dzieci chce zabijać" - mówił Tulicki. Wytykał też, że wolontariusze WOŚP zbierają pieniądze pod kościołami, a Strajk Kobiet kościoły dewastuje. Również w sobotnich "Wiadomościach" Tulicki mówił o akcji w kontekście Strajku Kobiet.

Finał WOŚP był głównym tematem "Faktów" TVN, stacja transmitowała wydarzenie w kilku blokach przez cały dzień. W głównym wydaniu "Wydarzeń" Polsatu finał był czwartą informacją. Ponadtrzyminutowy materiał zaczął się od zapowiedzi: "Tego mocnego uderzenia po prostu nie mogło zabraknąć".

WOŚP licytacjami wsparły media i influencerzy. W niedzielę wieczorem najwyższe ceny osiągnęły licytacje Ferrari F430 F1 wraz z książką youtubera i przedsiębiorcy Radka Kotarskiego (450 101 zł), podróż dla dwóch osób do Francji z Omeną Mensah i Rafałem Brzoską (115 100 zł), udział w Camp by Ann z Anną Lewandowską (26 100 zł), dzień z Małgorzatą Rozenek-Majdan (20 100 zł) i możliwość wybrania zwycięzcy listy przebojów "Gorąca 20" w Radiu Eska (20 050 zł).

Celem tegorocznej zbiórki jest pomoc dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. W ramach dotychczasowych 28 Finałów WOŚP zebrano i przekazano na wsparcie polskiej medycyny łącznie ponad 1,3 mld zł i kupiono ponad 65 200 urządzeń.

(JSX, MAC, 01.02.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.