Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 26, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Olga Mickiewicz-Adamowicz rozstaje się z Polskim Radiem

Olga Mickiewicz-Adamowicz informuje, że odejście ze studia jest jej decyzją (fot. Tomasz Adamowicz)

Ze Studiem Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia rozstaje się Olga Mickiewicz-Adamowicz.

Olga Mickiewicz-Adamowicz informuje "Press", że odejście ze studia jest jej decyzją. Formalnie żegna się z Polskim Radiem 29 stycznia. Jak powiedziała Sdp.pl, przechodzi do Radia 357, gdzie będzie robiła reportaże oraz wydawała audycje.

Prezeska Polskiego Radia Agnieszka Kamińska w zeszłym roku nie zaakceptowała jej kandydatury na stanowisko szefowej Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Mickiewicz-Adamowicz była rekomendowana przez dotychczasową szefową Irenę Piłatowską-Mądry, która przeszła na emeryturę.

Olga Mickiewicz-Adamowicz pracę w Polskim Radiu rozpoczęła w połowie 2010 roku. Najpierw pracowała w radiowej Czwórce, gdzie przygotowywała materiały reporterskie oraz prowadziła i wydawała audycje. W 2014 roku trafiła do Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.

2016 roku była nominowana do nagrody Grand Press (wraz z Beatą Kwiatkowską) za reportaż "Śmieszno i straszno".

Dyrektorem Studia Reportażu i Dokumentu we wrześniu 2020 roku został Mirosław Rogalski, jednocześnie wicedyrektor Programu III Polskiego Radia.

(KOZ, 26.01.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.