Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 21, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie żyje Krzysztof Łuszczewski, dyrektor muzyczny RNŚ

Łuszczewski był związany z RNŚ od początku istnienia (fot. youtube.com/Briefpl)

Zmarł Krzysztof Łuszczewski, który prowadził audycję i był dyrektorem muzycznym Radia Nowy Świat. "Praca z nim była dla nas zaszczytem" - napisano na oficjalnym profilu radia na Facebooku.

O śmierci Łuszczewskiego RNŚ poinformowało w mediach społecznościowych w środę wieczorem. "Nie sądziliśmy, że kiedykolwiek będziemy musieli napisać tę informację. Nie wiemy nawet, jak ubrać ją w słowa. Odeszła osoba, bez której Radio Nowy Świat nie byłoby w tym miejscu, w którym jest obecnie" - napisano.

Dziennikarza pożegnali również jego koledzy. "Krzysztofie, szefie, dyrektorze, jak mi mogłeś to dziś zrobić. Straszna informacja. Dziękuję za zaufanie w Polskim Radiu i Nowym Świecie" - napisał Piotr Topoliński, dziennikarz RNŚ i wcześniej związany z Polskim Radiem.

 

"Covid zabrał Krzysztofa Łuszczewskiego. Uważajcie na siebie. Ta choroba istnieje i zabija" - poinformowała na Twitterze Adriana Bąkowska de Carvalho, reporterka RNŚ.

Łuszczewski przez prawie 30 lat był związany z branżą radiową. Pracował m.in. w Radiu Merkury (obecnie Radio Poznań), Radiu Kolor, Antyradiu i radiowej Czwórce. W 2016 r. był jednym z założycieli portalu Koduj24.pl.

Od początku zaangażowany w powstanie RNŚ. Od lipca 2020 r. pełnił stanowisko dyrektora muzycznego stacji oraz prowadził audycję „Dźwiękowe kontro-wersje”. Pod koniec listopada 2020 r. wspólnie z Patrycją Macjon odszedł z zarządu RNŚ.

(PTD, 21.01.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.