Dział: INTERNET

Dodano: Styczeń 18, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Łukasz Wojtusik uruchomił podcast o książkach

Nowe odcinki podcastu będą publikowane w piątki, ale autor zakłada też tworzenie specjalnych cykli (fot. Agata Dębicka)

Szef krakowskiego newsroomu Grupy Radiowej Agory i dziennikarz radia Tok FM Łukasz Wojtusik ruszył z autorskim podcastem literackim "Alfabet Wojtusika". Nowe odcinki mają być publikowane w każdy piątek. 

Gościem pierwszego odcinka jest Joanna Gromek-Illg, autorka biografii "Szymborska. Znaki szczególne", z którą Wojtusik rozmawia w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej. 

– Chcę zabrać słuchaczy w podróż po świecie literatury, który ma wiele odcieni. Podcasty będą realizowane w różnych miejscach, tam gdzie dzieje się literatura – przy biurku autora, w momencie, kiedy powstaje okładka czy na festiwalu. Zależy mi na tym, żeby była w nich przestrzeń związana z miejscem ważnym dla autora, żeby to było robione z powietrzem, nie tak sterylnie, jak w przypadku rozmów w studio radiowym – mówi Łukasz Wojtusik. 

Nowe odcinki podcastu będą publikowane w piątki. Autor zakłada też tworzenie specjalnych cykli, które będą realizowane podczas festiwali i wydarzeń specjalnych.

Produkcją, dystrybucją i edycją zajmuje się Łukasz Wojtusik, a za oprawę muzyczną odpowiada Aleksandra Pieczara.

Podcast jest dostępny na platformach: Spotify, Deezer, YouTube, Google Podcasts, Apple Podcasts i Soundcloud.

 

(BAE, 18.01.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.