Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 14, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Braun domaga się głosowania RMN ws. odwołania prezeski Polskiego Radia

Juliusz Braun już wcześniej chciał, by RMN głosowała w sprawie odwołania Agnieszki Kamińskiej (fot. Piotr Molecki/East News)

Juliusz Braun, członek Rady Mediów Narodowych, chce, by RMN na najbliższym posiedzeniu głosowała w sprawie odwołania Agnieszki Kamińskiej ze stanowiska prezeski Polskiego Radia.

Juliusz Braun w piśmie do przewodniczącego Rady Krzysztofa Czabańskiego wskazał, że Program III Polskiego Radia w czwartym kwartale miał jedynie 2,4 proc. udziału w czasie słuchania. "To po raz kolejny najniższy wynik stacji w historii" - zauważył i dodał, że spadek odnotował również Program I.

"Pozwalam sobie przypomnieć, że od kilku miesięcy oczekuje na merytoryczne rozpatrzenie przez Radę Mediów Narodowych wniosek o odwołanie prezes Zarządu Polskiego Radia, p. Agnieszki Kamińskiej, złożony jeszcze przez p. Grzegorza Podżornego, a następnie wielokrotnie ponawiany przeze mnie" - napisał Juliusz Braun, który do RMN trafił z rekomendacji Platformy Obywatelskiej.

Juliusz Braun ponownie zwrócił się do przewodniczącego RMN o wprowadzenie do porządku obrad najbliższego posiedzenia RMN punktu dotyczącego rozpatrzenia wniosku o odwołanie Agnieszki Kamińskiej.

Do tej pory RMN, w której większość mają politycy Prawa i Sprawiedliwości, w głosowaniu odrzucała wnioski Juliusza Brauna o dodanie tej sprawy do porządku.

"Ponawiam również mój wniosek, by jednocześnie RMN ogłosiła otwarty konkurs na prezesa zarządu Polskiego Radia" - dodał Braun.

Z przewodniczącym RMN Krzysztofem Czabańskim w środę nie udało nam się skontaktować.

Agnieszka Kamińska do zarządu Polskiego Radia weszła w grudniu 2019 roku, a w styczniu 2020 roku została prezeską. Zarząd spółki jest obecnie jednoosobowy.

(KOZ, 14.01.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.