Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 13, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Agencja publicystyki TVP i TVP HD mają nowych szefów

Agencja Kreacji Publicystyki, Dokumentu i Audycji Społecznych odpowiada m.in. za programy publicystyczne TVP 1 i TVP 2 (Fot. Piotr Molecki/East News)

Jerzy Kopański został p.o. dyrektorem Agencji Kreacji Publicystyki, Dokumentu i Audycji Społecznych, a dotychczasowa szefowa Irena Pręcikowska-Chełminiak objęła stanowisko redaktorki naczelnej TVP HD - ustalił "Press".

Jerzy Kopański wcześniej był redaktorem w TVP 3 i kierownikiem redakcji publicystyki w biurze programowym TVP. W 2016 roku został redaktorem naczelnym kwartalnika "Fronda Lux".

Irena Pręcikowska-Chełminiak - która od czerwca 2019 roku kierowała Agencją Kreacji Publicystyki, Dokumentu i Audycji Społecznych - została redaktorką naczelną TVP HD. Z naszych informacji wynika, że Pręcikowska-Chełminiak ma przygotować nową strategię kanału.

TVP HD jest częścią Centrum Kultury i Historii TVP, wcześniej podlegał dyrektorce TVP Kultura Kalinie Cyz. 

Agencja Kreacji Publicystyki, Dokumentu i Audycji Społecznych odpowiada m.in. za programy publicystyczne TVP 1 i TVP 2, w tym "Alarm!", "Sprawę dla reportera" czy "Magazyn kryminalny 997".

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 13.01.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.