Dział: INTERNET

Dodano: Styczeń 08, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Facebook na dwa tygodnie zablokował konta Trumpa po ataku na Kapitol

Po usunięciu filmu Twitter zostawił tylko wpis Trumpa wzywający do zaprzestania stosowania przemocy (fot. WikimediaCommons)

Twitter, Facebook, Instagram, YouTube i Snapchat zablokowały konta Donalda Trumpa. Facebook początkowo na 24 godziny, ale Mark Zuckerberg zdecydował o wydłużeniu blokady aż do dwóch tygodni. Po tym, jak ustępujący prezydent USA wsparł atak swoich zwolenników na Kapitol, jego posty zostały usunięte.

Trump opublikował m.in. film wzywający do pokojowego rozejścia się do domów, ale jednocześnie przypominający, że wybory prezydenckie zostały sfałszowane. Najpierw Twitter zablokował możliwość kopiowania filmu i wstawiania komentarzy. Konto realDonaldTrump pozostawało zablokowane przez 12 godzin. Serwis poinformował, że ostatecznie usunięto trzy posty, a w przypadku kolejnych naruszeń regulaminu konto zostanie zablokowane na stałe. 

Na Facebooku oraz Instagramie prezydent nie mógł niczego publikować przez 24 godziny. Zanim jednak minął ten okres, to szef koncernu Mark Zuckerberg postanowił wydłużyć blokadę o dwa tygodnie. Decyzję wytłumaczył koniecznością pokojowego przekazania władzy w USA (zaprzysiężenie Joego Bidena ma nastąpić 20 stycznia).

Podczas wydarzeń na terenie Kapitolu zginęły cztery osoby. Zwolennicy Trumpa wtargnęli do budynku Kongresu podczas toczącego się tam posiedzenia mającego ostatecznie uznać wygraną Bidena w wyborach prezydenckich.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(MAC, 08.01.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.