Dział: INTERNET

Dodano: Grudzień 30, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Szefowie Netflixa bez podwyżek w 2021 roku

Reed Hastings i Ted Sarandos wspólnie kierują Netflixem (screen: YouTube/Seriejunkes)

Ted Sarandos, Reed Hastings i inni dyrektorzy Netflixa nie otrzymają podwyżek wynagrodzeń w 2021 roku.

Netflix ujawnił, że Sarandos, współzałożyciel i dyrektor ds. treści Netflixa, tak jak do tej pory, będzie zarabiać 20 mln dol. rocznie. Hastings, współzałożyciel i prezes, otrzyma 650 tys. dol. rocznie. Obaj szefowie otrzymają też taki sam przydział opcji na akcje jak w 2020 roku. Hastings ma otrzymać opcje wyceniane obecnie na 34 mln dol. Opcje Sarandosa są wyceniane na 14,6 mln dol. 

Brak podwyżek ma być wyrazem oszczędności spowodowanych pandemią. Z drugiej strony jednak trudno mówić o oszczędnościach, gdy każdy z nich zarabia rocznie po 34,65 mln dol. (wynagrodzenie zasadnicze plus akcje). Jednak w poprzednich latach zarobki kadry kierowniczej koncernu szły w górę. Akcje Netflixa są wyceniane po 519,12 dol. za sztukę.

(MAC, 30.12.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.