Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 29, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W święta "Kevin" i dokument o Krzysztofie Krawczyku zgromadziły najwięcej widzów

W święta najwięcej widzów zgromadził emitowany w Wigilię w Polsacie film “Kevin sam w domu”. Komedia przyciągnęła 4,39 mln widzów (screen YouTube.com/white_goose)

W święta Bożego Narodzenia najchętniej oglądaną stacją telewizyjną w grupie ogólnej była TVP 1, a w grupie komercyjnej Polsat. Najwięcej widzów zgromadził pokazywany w Wigilię w Polsacie film “Kevin sam w domu” oraz emitowany w TVP 1 w pierwszy dzień świąt dokument o życiu Krzysztofa Krawczyka. Przed telewizorem spędziliśmy mniej czasu niż przed rokiem.

W dniach 25-26 grudnia udział TVP 1 w grupie ogólnej był największy i wyniósł 11,17 proc. (wzrost o 2 pkt proc. w stosunku do zeszłego roku). Kolejny był TVN - 7,09 proc. (wzrost o 0,12 pkt proc.), Polsat - 6,51 proc. (spadek o 0,81 pkt proc.) i TVP 2 - 5,79 proc. (spadek o 2,95 pkt proc.).

W grupie komercyjnej prowadził Polsat, zdobywając 8,51 proc. rynku (spadek o 0,68 pkt proc.). TVP 1 miała 8,12 proc. (wzrost o 2,01 pkt proc.), TVN - 7,93 proc. (spadek o 0,94 pkt proc.), TVP 2 - 4,92 proc. (spadek o 2,57 pkt proc.).

W święta najwięcej widzów zgromadził emitowany w Wigilię w Polsacie film “Kevin sam w domu”. Komedia przyciągnęła 4,39 mln widzów, czyli o 630 tys. widzów więcej, niż w zeszłym roku.

Dużą widownię miał także film dokumentalny "Krzysztof Krawczyk. Całe moje życie", który w drugi dzień świąt wyemitowano na antenie TVP 1. Dokument o piosenkarzu obejrzało 3,05 mln widzów.

Wśród najchętniej oglądanych programów w Wigilię i święta był też serial TVP 1 “Osiecka”, który w pierwszy dzień świąt zgromadził 2,71 mln widzów. Także świąteczne wydania wieczornych serwisów informacyjnych przyciągnęły sporą publiczność. W pierwszy dzień świąt “Wiadomości” w TVP 1 obejrzało 2,6 mln widzów, a “Fakty” na TVN w drugi dzień świąt oglądało 2,5 mln osób.

W czasie świąt spędziliśmy średnio 5 godz. i 28 min przed telewizorem, to prawie 2 min krócej niż w zeszłym roku.

Dane: Nielsen Media

(29.12.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.