Dział: REKLAMA

Dodano: Grudzień 22, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"GW": Sasin chce przejęcia budżetów mediowych SSP przez Sigmę Bis

Według informacji "Wyborczej" Jacek Sasin miał się zdziwić, że część spółek Skarbu Państwa jeszcze nie ma podpisanych umów z Sigmą Bis (fot. Piotr Molecki/East News)

Minister aktywów państwowych Jacek Sasin chce, by budżetami mediowymi spółek Skarbu Państwa zajmowała się Sigma Bis, agencja mediowa PKN Orlen i PZU – informuje "Gazeta Wyborcza".

W listopadzie Sasin spotkał się z prezesami największych spółek Skarbu Państwa, które nadzoruje i, według rozmówcy "Wyborczej", "głośno się zdziwił, że wielu prezesów jeszcze nie ma podpisanych umów o współpracy z Sigmą Bis". Niedawno umowę z Sigmą Bis podpisały Grupa Energa i FoodCare, a jak ustaliła "GW", ma to także zrobić Poczta Polska, która obecnie nie ma umowy z żadną agencją mediową.

PKN Orlen na początku grudnia podpisał wstępną umowę przejęcia wydawnictwa Polska Press (wydaje 20 z 24 dzienników regionalnych) od niemieckiej Verlagsgruppe Passau Capital Group. Koncern czeka na zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w tej sprawie. Wcześniej Orlen przejął kontrolę nad kolporterem prasy - spółką Ruch.

Ewa Góralska, managing director MullenLowe MediaHub, przyznaje, że w tym, że Sigma Bis będzie intensyfikować proces przejmowania kolejnych spółek Skarbu Państwa, nie ma zaskoczenia. - Oczywiście, że będą się pojawiać kolejni klienci - mówi. - Chyba nikt nie miał wątpliwości, że na Orlenie, PZU czy Enerdze się skończy. Pytanie teraz jest nie o kolejne spółki Skarbu Państwa, a o to, jakie inne firmy Sigmie Bis uda się pozyskać.

Pierwszym klientem komercyjnym Sigmy Bis jest FoodCare, z którym współpraca dopiero się zaczęła - pierwszą realizacją dla nowo pozyskanego klienta jest obsługa grudniowej kampanii telewizyjnej marki Gellwe.

Orlen utworzył Sigma Bis wraz z PZU pod koniec 2019 roku. Zajmuje się planowaniem strategii mediowych, zakupem czasu i przestrzeni reklamowej oraz analizą skuteczności działań promocyjnych. W 2020 roku właściciele Sigmy Bis zaczęli przenosić do niej obsługę mediową swoich spółek. Od marca obsługuje ona Orlen, od połowy września planuje media dla PZU, a ostatnio zajmuje się także należącą do Grupy PZU firmą ubezpieczeniową Link4.

(JSX, AMS, 22.12.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.