Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 21, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Robert Mazurek zawiesza współpracę z "Dziennikiem Gazetą Prawną"

Robert Mazurek prowadzi "Poranną rozmowę w RMF FM" (screen: YouTube/Fakty RMF FM)

Od nowego roku wywiady Roberta Mazurka znikną z "Dziennika Gazety Prawnej" (Infor Biznes). Jak tłumaczy naczelny tytułu, powodem jest zbytnie obciążenie zawodowe dziennikarza.

- Przyczyna jest tylko jedna: Robert chciałby nieco ograniczyć bardzo intensywną i rozbudowaną działalność zawodową – mówi "Pressowi" Krzysztof Jedlak, redaktor naczelny "DGP". – Ustaliliśmy z Robertem, że współpracę w dotychczasowej formule zawieszamy z końcem tego roku. Oczywiście w każdej chwili możemy do niej wrócić. Jednocześnie dalej szukamy alternatywnie jakiejś formuły mniej obciążającej dla Roberta i jednocześnie ciekawej dla obu stron, a przede wszystkim dla czytelników – podkreśla.

"Przez 15 lat tydzień w tydzień robiłem wywiady prasowe (Dziennik, Rzeczpospolita, DGP, Przekroju nie wspominając), w sumie jakieś tysiąc sztuk. Z końcem roku przestaną się one ukazywać. Może jednak znudzi mnie się bezczynność i wrócę?" - napisał na Twitterze Mazurek.

Wywiady Mazurka w "DGP" ukazywały się od stycznia 2017 roku. Dziennikarz obecnie prowadzi "Poranną rozmowę w RMF FM" oraz sobotnią audycję "Mazurek słucha" w Programie II Polskiego Radia (w której również rozmawia z zaproszonymi gośćmi). Publikuje ponadto felietony w "Plusie Minusie" (weekendowym dodatku do "Rzeczpospolitej"). Wraz z Igorem Zalewskim był autorem prowadzonej przez 20 lat rubryki "Z życia koalicji, z życia opozycji" (najpierw w "Nowym Państwie", później we "Wprost", "Uważam Rze" i do połowy 2018 roku "Sieci").

(JSX, 21.12.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.