Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 11, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dan McCrum z "Financial Times" brytyjskim dziennikarzem roku

Dan McCrum z "Financial Times" ujawnił aferę związaną z firmą Wirecard (screen: YouTube/Convent Kongresse GmbH)

Dan McCrum z "Financial Times" otrzymał tytuł dziennikarza roku w Wielkiej Brytanii za swoje śledztwo w sprawie niemieckiej firmy płatniczej Wirecard, ujawniające oszustwa na wielomiliardową skalę.

Dziewiąta w historii ceremonia wręczania nagród British Journalism Awards przyznawanych przez PressGazette po raz pierwszy została zorganizowana wirtualnie. Po raz trzeci główny tytuł przyznano dziennikarzowi "Financial Times".

Najwięcej wyróżnień - pięć - odebrali reporterzy dziennika "The Guardian". W tym Matthew Weaver, który we współpracy z dziennikarzami "Daily Mirror" ujawnił głośną na Wyspach sprawę doradcy premiera Dominica Cummingsa, który dwukrotnie łamał restrykcje dotyczące przemieszczania się po kraju, nałożone w związku z pandemią koronawirusa.

W konkursie oceniano dziennikarskie dokonania w okresie pomiędzy 1 września 2019 a 31 sierpnia 2020 roku.

(MAC, 11.12.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.