Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 04, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Financial Times": Marta Lempart na liście najbardziej wpływowych kobiet roku

Marta Lempart jest jedyną Polką umieszczoną w zestawieniu od 2014 roku (fot. Jakub Kamiński/East News)

Brytyjski dziennik "Financial Times" umieścił liderkę Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Martę Lempart na liście najbardziej wpływowych kobiet na świecie w 2020 roku. 

Co roku w grudniu "Financial Times" poświęca weekendowe wydanie "FT Weekend Magazine", aby przedstawić najbardziej wpływowe kobiety roku. W tegorocznym zestawieniu "Women of 2020" znalazła się liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Marta Lempart.

"Nie jestem jedynym wrogiem nienawidzącego obywateli polskiego rządu. Wszyscy jesteśmy. Ale żyjemy z tym i zwyciężymy, bo bez względu na to, ilu mają policjantów, żołnierzy czy najemników, my - ludzie domagający się wolności - mamy nad nimi przewagę liczebną" – napisała w tekście serii "Women of 2020" Marta Lempart. 

Oprócz Polki w zestawieniu dziennika są m.in. przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen, prof. Uniwersytetu Oksfordzkiego Sarah Gilbert, która jest zaangażowana w wynalezienie szczepionki na COVID-19, i współtwórczyni ruchu Black Lives Matter Patrisse Cullors.

Marta Lempart jest jedyną Polką umieszczoną w zestawieniu od 2014 roku.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(BAE, 04.12.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.