Dział: PRASA

Dodano: Listopad 30, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wojciech Harpula tymczasowym redaktorem naczelnym "Kuriera Lubelskiego"

Wojciech Harpula do lutego 2018 roku był naczelnym "Gazety Krakowskiej" (fot. materiały prasowe)

Wojciech Harpula od grudnia będzie redaktorem naczelnym "Kuriera Lubelskiego" (Polska Press Grupa). Zastąpi tymczasowo Sylwię Szewc-Koryszko, która według informacji "Press" udaje się na urlop macierzyński.

Z redakcją rozstaje się wicenaczelna Ewa Pajuro. Z Szewc-Koryszko nie udało nam się skontaktować.

Wojciech Harpula jest dyrektorem online "Gazety Krakowskiej" (Polska Press Grupa). - Na czas jego nieobecności stanowisko będzie nieobsadzone - mówi "Press" Joanna Pazio, rzecznik Polska Press. Harpula do lutego 2018 roku był naczelnym tytułu, ale stracił stanowisko po tym, jak wyszło na jaw, że pomagał politykowi Łukaszowi Gibale (były poseł Platformy Obywatelskiej i Ruchu Palikota) autoryzować wywiad udzielony portalowi Lovekrakow.pl. "Press" ujawnił wtedy, że na początku 2018 roku w ewidencji działalności gospodarczej została zarejestrowana firma PR.Net Wojciech Harpula. Polska Press zdecydowała, że Harpula przestanie być dziennikarzem, ale zachowa stanowisko dyrektora ds. rozwoju internetu. Naczelnym "Gazety Krakowskiej" został wtedy Jerzy Sułowski.

We wrześniu średnia sprzedaż ogółem "Kuriera Lubelskiego" wyniosła 1898 egz. (spadek o 26,09 proc. w stosunku do września 2019 roku).

(JSX, 30.11.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.