Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 26, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

YouTube blokuje kanał One America News Network

YouTube, zanim usunie konto, trzy razy ostrzega (fot. Szabo Viktor/Unsplash.com)

YouTube przez tydzień nie będzie publikować produkcji prawicowej sieci telewizyjnej One America News Network. Powodem są nieprawdziwe treści o lekarstwie na COVID-19.

Film OANN dotyczący lekarstwa został usunięty, ale sieci zawieszono także możliwość zarabiania na filmach z powodu powtarzających się naruszeń dotyczących dezinformacji. Wcześniej amerykański prezydent Donald Trump promował stację, nazywając ją świetną alternatywą dla Fox News, która przestała bezkrytycznie go popierać. OANN mocno wspierała prezydenta w jego twierdzeniach dotyczących sfałszowania wyborów.

YouTube ma zasadę trzech ostrzeżeń przed ostatecznym usunięciem konta w serwisie. One America News Network otrzymała pierwsze ostrzeżenie. Usunięty film propagował twierdzenie, że hydroksychlorochina, lek przeciwko malarii, to skuteczny środek na koronawirusa.

(MAC, 26.11.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.