Dział: PUBLIC RELATIONS

Dodano: Listopad 26, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

PSPR krytykuje wypowiedzi rzecznika Policji w sprawie zatrzymania fotoreporterki

Inspektor Mariusz Ciarka, rzecznik Komendy Głównej Policji, wielokrotnie w wystąpieniach medialnych wyrażał opinie, że policjanci, którzy dokonali zatrzymania fotoreporterki Agaty Grzybowskiej, nie wiedzieli, że jest ona dziennikarzem (fot. Piotr Molecki/East News)

Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Public Relations wysłał do komendanta głównego policji generała inspektora Jarosława Szymczyka list wyrażający sprzeciw wobec sposobu informowania o zatrzymaniu przez Policję fotoreporterki Agaty Grzybowskiej.

Inspektor Mariusz Ciarka, rzecznik Komendy Głównej Policji, wielokrotnie w wystąpieniach medialnych wyrażał opinie, że policjanci, którzy dokonali zatrzymania fotoreporterki Agaty Grzybowskiej, nie wiedzieli, że jest ona dziennikarzem. Na dostępnych zdjęciach i relacjach z zatrzymania wyraźnie widać, że fotoreporterka pokazywała swoją legitymację prasową i krzyczała, że jest dziennikarzem.

PSPR, jako organizacja reprezentująca branżę public relations, w odniesieniu do działań rzecznika policji wyraża dezaprobatę dla praktyk, które naruszają standardy branży PR. "Rzecznik prasowy jest zobowiązany do przestrzegania zasady prawdomówności, a w szczególności do relacjonowania faktów w ich właściwym kontekście i bez zniekształceń. Wszelkie działania, których efektem jest fałszowanie faktów lub wprowadzanie opinii publicznej w błąd, jest sprzeczne z etyką tego zawodu i godzi w wiarygodność instytucji, którą rzecznik reprezentuje" - napisano w oświadczeniu PSPR. Podkreślono też, że mimo publicznie dostępnej dokumentacji zdjęciowej i filmowej, podważającej prezentowaną tezę Komendy Głównej Policji wyrażoną przez służby prasowe, do tej pory nie zostało wydane oświadczenie odnoszące się do tych materiałów i prostujące podane wcześniej informacje.

(AMS, 26.11.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.