Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 25, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Gambit królowej" z rekordową oglądalnością

"Gambit królowej" zadebiutował w Netflixie 23 października (fot. Facebook.com/Netflixpolska)

Netflix poinformował, że "Gambit królowej" to najchętniej oglądany miniserial w historii serwisu. W ciągu pierwszych 28 dni został obejrzany w 62 mln gospodarstw domowych na świecie.

Siedmioodcinkowy serial, opowiadający historię młodej, genialnej amerykańskiej szachistki, zadebiutował w serwisie 23 października. Według Nielsena "Gambit królowej" w Stanach Zjednoczonych zgromadził w sumie 551 mln minut oglądania, zliczając wszystkich użytkowników, w ciągu pierwszych trzech dni od premiery w tygodniu kończącym się 25 października. To z kolei plasuje go na 10. miejscu na liście najpopularniejszych programów w historii.

"Gambit królowej" znalazł się też w czołowych dziesiątkach najchętniej oglądanych produkcji w serwisie w 92 krajach. W 63 był liderem, m.in. w USA, Wielkiej Brytanii, Rosji, a także w Polsce.

W wynikach oglądalności uwzględniono użytkowników, którzy włączyli serial na co najmniej dwie minuty.

Reżyserem serialu jest Scott Frank. Obok Anyi Taylor-Joy jedną z głównych ról - rosyjskiego szachowego arcymistrza Wasilija Borgowa - gra Marcin Dorociński.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(MAC, 25.11.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.