Dział: RADIO

Dodano: Listopad 25, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Związkowcy z Trójki przeciwni zwolnieniu Bartosza Gila

Związek zawodowy negatywnie zaopiniował zapytanie władz radia ws. Bartosza Gila (fot. Piotr Molecki/East News)

Związek Zawodowy Dziennikarzy i Pracowników Programu III Polskiego Radia ocenia zamiar zwolnienia dziennikarza Trójki Bartosza Gila jako "motywowany w sposób fałszywy i pozamerytoryczny".

Władze Polskiego Radia wystosowały do działających w radiu związków zawodowych zapytanie o prawa pracownicze Bartosza Gila, w tym o ochronę przed zwolnieniem. Związek Zawodowy Dziennikarzy i Pracowników Programu III negatywnie zaopiniował wniosek spółki.

Związkowcy z Trójki uważają, że zamiar wypowiedzenia umowy o pracę z Bartoszem Gilem z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia jest "pozbawiony podstaw oraz motywowany w sposób fałszywy i pozamerytoryczny".

Bartosz Gil pracował przy "Liście przebojów Trójki" Marka Niedźwieckiego. Prowadził również audycje muzyczne. W maju ówczesny dyrektor anteny Tomasz Kowalczewski unieważnił głosowanie listy i publicznie zarzucił zespołowi programu manipulację przy notowaniu.

(KOZ, 25.11.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.