Dział: PRASA

Dodano: Listopad 24, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wydawnictwo Bauer łączy redakcje magazynów "Pani" i "Twojego Stylu"

W sierpniu sprzedaż ogółem "Twojego Stylu" wyniosła 113 363 egz., a "Pani" - 47 419 egz.

Wydawnictwo Bauer łączy redakcje miesięczników "Pani" i "Twój Styl" w Redakcję Magazynów Lifestylowych. Będzie nią kierować Jacek Szmidt, który pozostaje redaktorem naczelnym "Twojego Stylu". Monika Stukonis w dalszym ciągu będzie naczelną "Pani". W związku z reorganizacją wydawnictwo zdecydowało o zwolnieniu kilku osób z obu tytułów.

Bauer wyjaśnia, że powodem połączenia redakcji jest zagwarantowanie jak najlepszego funkcjonowania całego segmentu i optymalizacja pracy w czasie pandemii. Reorganizacja ma też pozwolić na sprawniejsze zarządzanie i tworzenie treści do serwisu Twojstyl.pl. Zachowana ma zostać odrębność programowa obu magazynów.

- Czytelniczki i czytelnicy nadal otrzymywać będą swoje tytuły w niezmienionej formie, wypełnione interesującymi ich treściami, a klienci reklamowi: wysokiej jakości produkty oferujące wiele różnorodnych możliwości współpracy z magazynami lifestylowymi Bauera – mówi Monika Krokiewicz, członkini zarządu wydawnictwa i wydawczyni m.in. magazynów lifestylowych.

W związku ze zmianami wydawnictwo zwolni kilka osób z obu tytułów. Jak podkreśla Bauer, zwolnieni otrzymają wsparcie w postaci pakietu firmy outplacementowej, która ma im pomóc znaleźć nową pracę. 

Wiosną zarząd wydawnictwa w celu ograniczenia kosztów zwolnił kilkadziesiąt osób, zamknął też siedem tytułów ("Barwy Życia", "Historie o Duchach", "Kalejdoskop Losów", "Sekrety i Namiętności", "Śledztwo", "Szczypta Magii" oraz "Życie i Nadzieja") i 27 wydań specjalnych. Na początku lipca sprzedano prawa do magazynów "CD-Action" i "PC Format" spółce Fantasyexpo.

Jak wynika z danych ZKDP, w sierpniu sprzedaż ogółem "Twojego Stylu" wyniosła 113 363 egz. (spadek o 22,84 proc. w porównaniu z sierpniem 2019 roku), a "Pani" - 47 419 egz. (spadek o 10,71 proc.).

(JSX, 24.11.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.