Dział: PRASA

Dodano: Listopad 24, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Małgorzata Nocuń redaktorką naczelną "Nowej Europy Wschodniej"

Małgorzata Nocuń do ub.r. była wicenaczelną tytułu (screen: YouTube/Telewizja Republika)

Małgorzata Nocuń będzie redaktorką naczelną dwumiesięcznika "Nowa Europa Wschodnia". Właścicielem tytułu pozostaje Kolegium Europy Wschodniej, ale magazyn tworzyć będą pracownicy Fundacji Kultury Chrześcijańskiej Znak.

- W drodze negocjacji fundacja Kolegium Europy Wschodniej i Fundacja Kultury Chrześcijańskiej Znak podpisały umowę, na mocy której KEW pozostaje właścicielem tytułu "Nowa Europa Wschodnia", ale powierza redagowanie periodyku fundacji Znak jako partnerowi. Jesteśmy pracownikami fundacji Znak, redakcja, funkcjonując w jej ramach, ma pełną niezależność – mówi w rozmowie z "Press" Małgorzata Nocuń. W redakcji znalazły się także osoby związane z "NEW" wcześniej: Łukasz Grzesiczak, Anna Łazar i Urszula Pieczek.

Numer z datą listopadową został już wysłany wydawcy, ma trafić niedługo do druku. Jak zaznacza Nocuń, redakcja zaprasza wszystkich starych współpracowników i nowych autorów na łamy pisma.

Z końcem ubiegłego roku wydawca dwumiesięcznika "NEW" rozwiązał umowy z dotychczasowym składem redakcji - redaktorem naczelnym Andrzejem Brzezieckim i jego zastępczynią Małgorzatą Nocuń (w redakcji był jeszcze Krzysztof Popek, sekretarz redakcji, któremu skończyła się umowa). W tym roku pierwszy numer ukazał się z opóźnieniem – w marcu (numer 1-2), potem pojawił się jeszcze jeden. Przez pewien czas magazyn powstawał bez stałej redakcji.

We wrześniu redaktorem naczelnym serwisu New.org.pl został były naczelny magazynu "Holistic" Jarosław Kociszewski.

(JSX, 24.11.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.