Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Listopad 24, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Były szef Google ma kierować cyfryzacją Białego Domu

Kandydatura jednego z szefów Google'a budzi wątpliwości (fot. Wikimedia Commons/Charles Haynes)

Eric Schmidt, były dyrektor generalny Google'a, jest głównym kandydatem na stanowisko dyrektora ds. nowych technologii w Białym Domu w administracji kolejnego prezydenta Joego Bidena. 

Zdaniem organizacji społecznych zaangażowanie do tej roli kogokolwiek z Google'a byłoby jednak błędem ze względu na pozew antymonopolowy wniesiony w październiku przeciwko koncernowi przez Departament Sprawiedliwości. Schmidt funkcję CEO pełnił w Google'u w latach 2001-2011, do grudnia 2017 roku był przewodniczącym rady wykonawczej spółki Alphabet.

Mająca objąć funkcję wiceprezydenta Kamala Harris w przypadku odrzucenia kandydatury Schmidta zamierza zaproponować Sheryl Sandberg (była wiceprezeska Google'a i szefowa personelu Departamentu Skarbu) lub Marca Benioffa, jednego z założycieli i dyrektora generalnego Facebooka.    

(MAC, 24.11.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.