Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 20, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kiedy "Kevin sam w domu"? Polsat podał datę emisji

W zeszłym roku komedia przyciągnęła 3,76 mln widzów (screen YouTube/Movieclips Classic Trailers)

Polsat także w tym roku pokaże w Wigilię komedię familijną "Kevin sam w domu".

Emisję "Kevina" potwierdzili "Press" przedstawiciele stacji. Tym samym Polsat dochowa tradycji, czyli nada film w wigilijny wieczór. Komedię obejrzeć będzie można w czwartek 24 grudnia o 20.

"Kevin sam w domu" świątecznym hitem od lat

"Kevin sam w domu" od lat jest najchętniej oglądaną pozycją w święta Bożego Narodzenia. W zeszłym roku w Wigilię film przyciągnął do Polsatu średnio 3,76 mln widzów (dane Nielsen Media).

Święta bez Kevina?

Polsat w święta Bożego Narodzenia w 2010 roku początkowo nie uwzględnił filmu „Kevin sam w domu” w swojej ramówce. Na Facebooku pojawiły się grupy domagające się emisji świątecznego hitu. Do Polsatu trafiła nawet petycja w tej sprawie. Stacja postanowiła spełnić prośby widzów i „Kevin sam w domu” pojawił się w ramówce w pierwszy dzień świąt.

Dużą popularnością cieszy się też druga część - „Kevin sam w Nowym Jorku”. W zeszłym roku kanadyjska stacja telewizyjna CBC wyemitowała komedię “Kevin sam w Nowym Jorku” w skróconej wersji, z której wycięto m.in. występ Donalda Trumpa.

„Kevin sam w Nowym Jorku” bez Donalda Trumpa w kanadyjskiej telewizji

Nadawca publiczny z Kanady w okresie świątecznym wyemitował film w wersji o 8 minut krótszej od oryginału. Widzowie nie zobaczyli niektórych scen nakręconych w nowojorskim hotelu Plaza, m.in. epizodu z udziałem Donalda Trumpa, który był wówczas właścicielem hotelu. Ten ostatni skomentował decyzję CBC na Twitterze, sugerując, iż jest to rewanż premiera Kanady Justina Trudeau za naciski Trumpa dotyczące m.in. zwiększenia finansowania NATO przez ten kraj.

Przedstawiciele CBC poinformowali, że film skrócono w 2014 roku (Trump został prezydentem USA dwa lata później), po nabyciu przez stację praw do jego emisji, a wynikało to przede wszystkim z konieczności dopasowania czasu trwania do ramówki.

(KOZ, 20.11.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.